Vitamin ve minarel deposu kuşkonmazın faydaları!

kuş konmaz faydalari


Kuşkonmaz zengin vitamin içeriğinin yanında Folik Asit kaynağı olması nedeniyle de anne adayları için önemli bir besin kaynağı.

Folik asit, gebelik öncesi ve gebelik döneminde alınması gereken önemli bir vitamin. Yüksek folik asit ve vitamin içeriği ile kuşkonmaz özellikle hamile ve hamilelik için hazırlık yapanlar için önemli bir besin.

100 gramında sadece 24 kalori olan kuşkonmaz, folik asit ihtiyacı için hamileler ve yeni doğum yapan annelerin tüketmesi gereken yiyeceklerdendir. Hamilelikte yetersiz folat tüketiminin çeşitli doğuştan gelen sakatlıklara yol açtığı belirlenmiştir. B, K, C, A vitaminleri için zengin bir kaynak olan kuşkonmazın içinde B9 vitamini (folik asit) bulunur.

Kuşkonmaz Pişirme Püf Noktası

Beyaz kuşkonmazları ucu dışında tamamı, yeşil kuşkonmazın ise alt ⅓’lük kısmının kabuğu soyulur. Diplerinden 2 cm kadar bir kısmı kesilerek atılır. Kuşkonmazlar tuzlu kaynar suda en fazla 7 dakika haşlanır. Daha sonra suyu süzülüp, soğuk veya buzlu suya alınarak pişme süreci durdurulur. Mor kuşkonmazların şeker içeriği daha fazla olduğundan çiğ tüketime daha uygundur veya çok az pişirilebilir.

Yorum ekle

Yazar, makaleleri hakkındaki geri bildirimleri bilmek bizi çok mutlu edecektir.

Açıklama 0