Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yolları

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari

İyi Cilt Bakımı Temelleri Uygulaması

Cildinizin gerçekten genç görünmesini istiyorsanız, gerekli olanlarla başlayın:

_Güneşten kaçının.
_Geniş spektrumlu bir güneş koruyucu kullanın.
_Güneşten koruyucu giysiler giyin (uzun kollu ve pantolon).
_Sigara içme.
_Nemlendirici kullanın.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


Sırtüstü Uyku

Geceleri belirli pozisyonlarda uyuduğunuzda, "uyku çizgileri" ne yol açar - cildin üst katmanlarına kazınmış ve yukarı kalktığınızda solmayan kırışıklıklar. Yanınızda uyumak yanaklarda ve çenede kırışıklıklara neden olurken, yüzüstü yatmak size kaşlanmış bir kaş verir.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


Daha Fazla Somon Yiyin

Somon (diğer soğuk su balıklarıyla birlikte), harika bir cildin yapı taşlarından biri olan harika bir protein kaynağıdır. Ayrıca bol miktarda omega-3 yağ asidi içerir. Uzmanlar, esansiyel yağ asitlerinin cildi beslediğini ve dolgun ve genç kaldığını ve kırışıklıkların en aza indirilmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


Şaşılaşma - Okuma gözlükleri alın!

Tekrar tekrar yaptığınız herhangi bir yüz ifadesi (şaşılık gibi) yüz kaslarını aşar ve cildin yüzeyinin altındaki olukları yapar. Sonunda bu oluklar kırışıklığa dönüşür. Bu yüzden gözleri geniş tutun: İhtiyacınız olursa okuma gözlükleri takın. Ve güneş gözlüğü konusunda bilgili olun. Göz çevresindeki cildi güneş hasarından koruyabilir ve gözlerinizi kısmanıza engel olabilirler.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


Alfa-Hidroksi Asitlerde Slater (AHA'lar)

Bu doğal asitler ölü deri hücrelerinin üst tabakasını kaldırır. Bu, özellikle göz çevresindeki gözeneklerin, ince çizgilerin ve yüzey kırışıklıklarının görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Daha güçlü AHA formları cildinizdeki kollajen üretimini artırmaya yardımcı olabilir. Bu, cildinize güç ve sıkılık kazandıran bir proteindir. AHA kullanmak cildinizi güneşe karşı daha hassas hale getirebilir, bu nedenle her gün güneş koruyucu kullanın.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


Yüzünüzü Aşırı Yıkamayın

Musluk suyu, cildi nemlendirir ve kırışıklıklara karşı koruyan doğal yağları çıkarır. Yüzünüzü çok sık yıkarsanız, korumasını yıkarsınız. Nemlendiricili bir sabun veya bunun yerine jel veya krem ​​temizleyici kullanın.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


C Vitamini Kullanın

Bazı çalışmalar, C vitamini içeren kremlerin cildinizin yaptığı kolajen miktarını artırabildiğini bulmuştur. C vitamini, UVA ve UVB ışınlarından kaynaklanan hasara karşı korur ve kızarıklık, koyu lekeler ve düzensiz cilt tonunu azaltmaya yardımcı olur. Yine de doğru tipte C vitamini içeren bir cilt ürünü kullanmanız gerekir. L-askorbik asit, kırışıklıkların giderilmesi için en iyisi olabilir. Askorbil palmitat olarak listelenen bir C vitamini bileşeni de görebilirsiniz.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


Cilt Bakımı İçin Soya

Soya cildinizin görünümünü iyileştirebilir ve koruyabilir. Çalışmalar, cilde uygulanan veya takviye olarak alınan (gıda olarak değil) soyanın bazı güneş hasarlarına karşı korumaya ve hatta iyileşmeye yardımcı olabileceğini düşündürmektedir. Cildinizin yapısına ve sıkılığına ve hatta cilt tonunun dışına çıkmasına yardımcı olabilir.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yollari


Kakao için Kahve Ticareti

Lezzetli bir kırışıklık azaltıcı içecek deneyin. Bir çalışma, yüksek seviyelerde iki antioksidan (epikateşin ve kateşin) içeren kakaonun cildi güneş hasarından koruduğunu, cilt hücrelerine kan akışını iyileştirdiğini, nemi içeride tuttuğunu ve cildin daha pürüzsüz görünmesini ve hissetmesini sağlıyor.

Yorum ekle

Yazar, makaleleri hakkındaki geri bildirimleri bilmek bizi çok mutlu edecektir.

Açıklama 0