Kırışıklıkları Yumuşatma veya Giderme Teknikleri Hakkında Bilgi

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yolları

Kırışıklıklar esas olarak yüz, boyun, ellerin sırtları ve önkolların üst kısımları dahil olmak üzere vücudun en fazla güneşe maruz kalan bölgelerinde görülür.

Kırışıklıklar iki kategoriye ayrılır: ince, yüzey çizgileri ve daha derin oluklar. Senin Eğer kırışıklıklar sizi rahatsız ya da ilk etapta bunları önlemek için arıyorsanız, seçenekleriniz var.

Kırışıklıkların Nedenleri
Kırışmayı destekleyen faktörler şunlardır:

_Sigara içmek
_Cilt tipi (açık renkli tenli ve mavi gözlü insanlar güneş hasarına karşı daha hassastır )
_Kalıtım (bazı aileler daha fazla kırışır)
_güneşe maruz kalma
Tüm bu faktörleri kontrol edemeseniz de, ikisi hakkında bir şeyler yapabilirsiniz: Güneşe maruz kalmanızı en aza indirin ve sigara içmeyin.

Kırışıklıkları Azaltmanın Şaşırtıcı Yolları


Kırışıklık Tedavileri
Kırışıklıkların görünümünü en aza indirmenin ve hatta bunları kaldırmanın birkaç yolu vardır .

_Retinoidler ( tretinoin , Altreno, Retin-A, Renova ) . Tıbbi tedaviler arasında, düzensiz pigmentasyon, pürüzlülük ve kırışıklık gibi yaşlanma belirtilerini iyileştirmenin en kanıtlanmış ve etkili yolu budur. İlk başta, bu ilaçlar kızarıklığa ve soyulmaya neden olabilir. Bu hoş olmasa da, peeling durduğunda iyileşme olur.

_Alfa-hidroksi asitler. Bunlar "meyve asitleri" olarak adlandırılır ve glikolik ve laktik asidi içerir . Bu meyve asitlerini içeren müstahzarlar oldukça güvenlidir ve hafif ve geçici tahrişe neden olmaz. Bununla birlikte, ürettikleri gelişme nispeten daha incedir.

_Antioksidanlar. Bunlar A, C ve E vitaminlerinin yanı sıra beta-karoten içerir. Antioksidanları olan ürünler biraz güneş koruması sağlayabilir (yine de güneş koruyucu kullanmalısınız ) ve kırışıklıkları hafifçe iyileştirebilir.

_Nemlendiriciler. Bunlar geçici olarak kırışıklıkların daha az fark edilmesini sağlayabilir. Reklamlar genellikle "ince çizgilerin görünümünü azalttığını" söyler. Ancak bu çizgileri kalıcı olarak ortadan kaldırmazlar.

_Glikolik asit kabukları. Bu yüzeysel kabuklar ince kırışıklıkların yoğunluğunda çok küçük bir fark yaratabilir.
Daha derin kabuklar. Bu kabuklar fenol, salisilik asit , TCA ve trikloroasetik asit gibi bileşenleri kullanır ve cilde biraz daha derine nüfuz eder. Bu daha derin kabuklar, ince çizgileri düzeltmek için daha iyi bir iş çıkarır. Bununla birlikte, genel olarak, kabuk ne kadar derin olursa, yara izi ve cilt rengindeki değişiklikler gibi yan etki şansı o kadar artar. Bu tür kabuklar rahatsız edici olabilir, bu yüzden önceden ne bekleyeceğinizi sorun.

_Dermabrazyon . Bu prosedür cildi "zımparalar". Dermabrazyon büyük bir fark yaratabilirprofesyonelin beceri ve deneyimine büyük ölçüde bağlı olarak. Yara izi ve cilt renginde kalıcı değişiklikler dahil olmak üzere yan etkiler de mümkündür.

_Lazer yenileme . Doktorlar, cildindolmasını sağlayan kolajen üretimini teşvik etmek için lazerleri kullanabilirler. Farklı lazer tipleri vardır ve doktorunuza kaç tedaviye ihtiyacınız olacağını, cildinizin iyileşmesi için ne kadar "kesinti süresi" ve riskleri hakkında bilgi vermelisiniz.

_ Plastik cerrahi . Yüz germe , kaş kaldırma ve diğer kozmetik ameliyatlar bazı insanlara yardımcı olur. Diğerleri için daha küçük prosedürler yeterlidir. Ne yapmak istediğinize karar vermeden önce doktorunuzla konuşun.

_Ultrason tedavisi. FDA, yüz, boyun ve çenedeki cildi kaldırmak ve sıkmak için invaziv olmayan bir teknikte ultrason kullanan Ultherapy adlı bir tekniği onayladı. Göğüs bölgesindeki kırışıklıklarda da kullanılabilir.

_Enjeksiyonlar. Botox dahil olmak üzere bazı enjeksiyonlar, alın üzerinde "kaşlarını çatlak" oluşturan kasları, göz çevresindeki ince çizgileri ve diğer kırışıklıkları gevşetir. İyileşme birkaç ay sürer ve iyileşmeyi sürdürmek için tekrarlanmalıdır. Diğerleri kırışıklık dolgularıdır . Sadece bir doktordan enjeksiyon almalısınız.

Kozmetik bir prosedür yapmayı düşünüyorsanız, deneyimli doktorlara danışın. Onlara hedeflerinizi söyleyin ve riskler, faydalar ve maliyetler hakkında sorular sorun.

Yorum ekle

Yazar, makaleleri hakkındaki geri bildirimleri bilmek bizi çok mutlu edecektir.

Açıklama 0