Ağaç Dikmek İsteyen Telefondan Uzak Dursun Yeter

Ağaç Dikmek

Telefon bağımlılığı her geçen gün büyük bir sorun hâline geliyor, öyle ki telefona bakmadan 10 dakika durmak neredeyse imkânsız! İnsanların çoğu bu durumdan rahatsız ve telefona ayırdığı süreyi azaltmak istiyor. Akıllı telefon üreticileri de bu durumun farkında. Dolayısıyla Android ve IO işletim sistemleri dijital sağlık başlığı altında telefonla daha az vakit geçirmeyi teşvik edecek özellikler sunuyor. Ancak bu o kadar da kolay değil. Bildirimleri sessize almak gibi yöntemler pek de işe yaramıyor.

Ağaç Dikme Uygulaması

Bu yüzden telefonun bağımlık yapıcı özelliklerini tam tersi yönde kullanan uygulamalar geliştirildi. Örneğin, Forest (Orman) adlı uygulama telefonu kullanmamayı oyunlaştırdı. Telefonu ne kadar az kullanırsanız oyunda diktiğiniz sanal ağaçlar o kadar büyüyor. Telefonu kullandıkça ağaçlar kurumaya başlıyor. Uygulamanın asıl etkileyici tarafıysa sanal ağaçları büyüterek kazandığınız puanları sponsorların da desteğiyle gerçek ağaç dikmek için kullanabilmeniz. Böylece hem işinize ve ailenize daha fazla zaman ayırabiliyor hem de sizin adınıza dikilen ağaçlarla dünyayı daha güzel bir yer hâline getirebiliyorsunuz. Bunun için tek yapmanız gereken akıllı telefonunuzu kullanmamak.

Forest Ağaç Dikme Uygulaması

Oyunların bağımlılık yapan özelliklerini faydalı amaçlar için kullanmaya çalışan Zwift ve SleepTown gibi başka uygulamalar da var. İnsanın önce teknolojiyi geliştirmek için çabalaması sonrasındaysa geliştirdiği teknolojinin olumsuz etkilerinden kurtulmak için çabalaması artık günümüz dünyasında normalleşti. Ağaç yetiştirme uygulamasını Android ve IOS uygulama marketlerinden Forest App adıyla indirebilirsiniz.

Uygulamanın resmi sitesi : FORESTAPP

Yorum ekle

Yazar, makaleleri hakkındaki geri bildirimleri bilmek bizi çok mutlu edecektir.

Açıklama 0